• Vyrobené v Nemecku
  • Záruka 10 rokov¹
  • Od € 50,00 bezplatné zasielanie
  • Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov

Informácie o kategóriách

minus-circle plus-circle Dá sa tovar od Wickey kúpiť len online?

Keďže sme čisto online obchod, predávame naše produkty výhradne cez internet. V našom zozname predajcov nájdete zoznam všetkých obchodných platforiem, na ktorých nájdete naše produkty okrem nášho online obchodu. Tajný tip: Kontrolujte pravidelne naše kanály na sociálnych médiách. V pravidelných intervaloch vás prekvapíme skvelými (zľavovými) akciami.

minus-circle plus-circle Môžem si prelistovať katalóg alebo leták s produktmi od Wickey?

Záleží nám na životnom prostredí, preto tlačené katalógy neposkytujeme. V našom online obchode nájdete všetko potrebné na to, aby ste pre svoje deti vytvorili jedinečnú skrýšu.

minus-circle plus-circle Sú detské ihriská niekde vystavené?

Showroom zatiaľ neplánujeme. Ak však bývate blízko alebo máte cestu okolo, zastavte sa u nás: niekoľko detských ihrísk sme vystavili na našom pozemku. Alebo sa pozrite na našu inšpiratívnu stránku, kde si vytvoríte prvé dojmy o našich detských ihriskách.

minus-circle plus-circle Potrebujem na detské ihrisko od Wickey stavebné povolenie?

Keďže sa právne predpisy líšia nielen na medzinárodnej, ale aj regionálnej úrovni, odporúčame vám informovať sa o aktuálnych smerniciach na stavebnom úrade vo vašej obci alebo meste.

minus-circle plus-circle Ako zlikvidujem detské ihrisko od Wickey, ak už nie je používané?

Pri demontáži sa riaďte odbornou likvidáciou odpadu. Informácie o mieste, kde zlikvidovať impregnované drevo, sa dozviete na príslušnom obecnom úrade.

minus-circle plus-circle Je potrebná špeciálna starostlivosť o detské ihriská od Wickey?

Ako pri každom spotrebnom predmete, aj pri našich detských ihriskách sa môžu objaviť známky opotrebovania. Preto vám odporúčame v detskom ihrisku a v doplnkoch k ihrisku pravidelne kontrolovať upevnenie skrutiek a dosiek. Ďalšie tipy a informácie o údržbe nájdete v stavebnom návode príslušného detského ihriska.

minus-circle plus-circle Je možné detské ihrisko rozšíriť?

Prezrite si ponuku doplnkov v našom online obchode, ktoré bez problémov upevníte na každé detské ihrisko. Jednotlivé nadstavbové moduly ihrísk sa momentálne nedajú (do-)objednať samostatne.

minus-circle plus-circle Sú potrebné ďalšie kotvy?

Bezpečná hra vašich detí je pre nás najvyššou prioritou. Aby toto bolo možné zaručiť, odporúčame spolu s detským ihriskom zakúpiť naše kotvy a bezpečne ich ukotviť do zeme betónom. Keďže kotvy z našej výroby sú testované a ich kvalita je kontrolovaná, poskytujeme v prípade ich použitia 10-ročnú záruku na drevené diely. Pri použití iných kotiev ostáva samozrejme zachovaná 2-ročná zákonná záručná lehota.

minus-circle plus-circle Aké výšky podesty ponúka Wickey a ktoré sú najvhodnejšie?

Wickey ponúka detské ihriská a domčeky s rôzne vysokými podestami. Ktorá z nich sa vám najviac hodí vždy závisí od vašich podmienok a predstáv: Je vaša záhrada menšia a vašim deťom sa začína páčiť hojdanie a šplhanie sa? Siahnite po detskom ihrisku s krátkou šmýkačkou a s výškou podesty od 90 cm do 120 cm. Veľké detské ihriská s podestou vo výške od 150 cm do 210 cm a nadstavbové moduly sa skvelo hodia na nekonečnú zábavu pre staršie deti.

minus-circle plus-circle Kde nájdem presné rozmery vybavenia detských ihrísk?

Na poslednom obrázku v galérii na stránke príslušného produktu sa uvádza dĺžka, výška a šírka obľúbených položiek.

minus-circle plus-circle Môžem na svoje detské ihrisko pripevniť akékoľvek doplnky?

Kormidlá, ďalekohľady a ďalšie doplnky môžete pripevniť na akékoľvek detské ihrisko, a to práve tam, kde to podľa vás bude najlepšie. Šmýkačky však musia samozrejme zapadnúť na podestu vášho detského ihriska a byť namontované podľa pokynov výrobcu. Dodržiavajte uvedené bezpečné vzdialenosti.

minus-circle plus-circle Môžu sa na jednom detskom ihrisku hrať viaceré deti naraz?

V zásade neexistujú žiadne predpisy, ktoré by obmedzovali počet detí hrajúcich sa na ihrisku. Dávajte však pozor na to, že jednotlivé plošiny majú maximálnu nosnosť 100 kg. Jednotlivé prvky, napríklad hojdačka, šmýkačka a podobne, unesú hmotnosť maximálne 50 kg.

minus-circle plus-circle Aká je maximálna nosnosť vybavenia detských ihrísk?

Všeobecne sa môžete orientovať podľa ďalej uvedených smerných hodnôt: Naše nosníky k hojdačkám/priečne nosníky unesú spolu 100 kg, naše štandardné závesné hojdačky pre deti unesú 50 kg. Nosnosť jednotlivých plošín je 100 kg.

minus-circle plus-circle Musím použiť bezpečnostné podložky?

Na verejných ihriskách je použitie bezpečnostných podložiek povinné. Čo sa týka detských ihrísk na súkromné použitie, neplatia žiadne zákonné predpisy. Ak však detské ihrisko stojí na tvrdom podklade, napríklad kamenistej pôde, v záujme bezpečnosti odporúčame použiť gumové podložky.

minus-circle plus-circle Môžem závesné hojdačky upevniť na strom?

V podstate môžete. Musíte ich však upevniť na odolný konár bez vetvičiek, ktorý za žiadnych okolností pri hojdaní nebude predstavovať žiadne riziko. Na tento účel sa najviac hodia naše okrúhle hojdačkové objímky. Upozorňujeme, že upevnenie hojdačiek na iné objekty je na vlastné riziko.

minus-circle plus-circle Ako upevním konštrukciu na hojdačku?

Ako aj pri našich detských ihriskách, musíte stĺpiky hojdačky upevniť kotvami do betónu. Informácie o tom, ktoré kotvy odporúčame, nájdete na stránke príslušného produktu.

minus-circle plus-circle Aký veľký musí byť bezpečnostný odstup od konštrukcie na hojdačku?

Vo všeobecnosti odporúčame hojdačku postaviť od iných veľkých objektov alebo prekážok v bezpečnom odstupe dva metre.

minus-circle plus-circle Maximálne koľko kilogramov udrží konštrukcia na hojdačku a hojdačka?

Všeobecne sa môžete orientovať podľa ďalej uvedených smerných hodnôt: Naše nosníky k hojdačkám/priečne nosníky unesú spolu 100 kg, naše štandardné závesné hojdačky pre deti unesú 50 kg.

minus-circle plus-circle Dá sa v obchode Wickey kúpiť aj piesok do pieskoviska?

Piesok v obchode Wickey nepredávame. Vysokokvalitný piesok do pieskovísk však nájdete v každom dobrom obchode so stavebninami.

minus-circle plus-circle Prečo sa kryt na pieskovisko nedá zavrieť úplne?

Účelom malých medzier medzi doskami, resp. medzi krytom a pieskoviskom je zabrániť tvorbe plesní v dôsledku vlhkosti.

minus-circle plus-circle Ako zabránim tvorbe plesní a húb?

Naše drevo je chránené tlakovou impregnáciou. Touto technikou sa do dreva vysokým tlakom natlakuje impregnovací prostriedok. Týmto procesom sa drevo ochráni nielen pred poveternostnými podmienkami, ale zabráni sa aj výskytu organizmov, ktoré by mohli spôsobiť poškodenie dreva.
Tvorbe plesní môžete aktívne zabrániť aj tým, že hneď po prevzatí tovaru drevo rozbalíte a necháte vyschnúť (aspoň dva dni) pred stavbou.

Načítávanie...

Porovnanie Produkty

chevron-right