Ušetrite až 35%! Objednajte ešte dnes

Načítávanie...

Informácie o dreve

Aké drevo Wickey používa?

Impregnované drevo Wickey z borovice alebo smreka pochádza z prírodného a trvalo udržateľného pestovania a vo vonkajších priestoroch dosahuje mimoriadnej životnosti. Našim výrobkom dodáva vysokú stabilitu, ktorá je zárukou veselej a bezpečnej zábavy pri hraní.

Ako dlhú záruku dostanem na vybavenie detského ihriska Wickey?

Pretože našim výrobkom úplne dôverujeme, dávame vám na všetky drevené diely 10-ročnú záruku*, pokiaľ súčasne zakúpite aj kotvy z našej výroby. V každom inom prípade platí záruka stanovená zákonom.

* Uvedená záruka platí pre všetky drevené diely pri súčasnom zakúpení kotiev od našej firmy. V každom inom prípade platí dvojročná, zákonom stanovená záruka. Ďalšie informácie týkajúce sa rozsahu záruky a jej platnosti nájdete v našom vyhlásení o záruke.

Sú trhliny, otvory po vypadnutej hrči a zelené sfarbenie v dreve problém?

Drevo je prírodný produkt a žiadne dva stromy nie sú rovnaké. Malé praskliny alebo otvory pro vypadnutej hrči sú preto celkom bežné. Podľa normy DIN 4074 trhliny kratšie ako štvrtina dĺžky alebo hrúbky nosníka neovplyvňujú statiku - naopak, dokonca ukazujú, že drevo stále ešte pracuje!

Od ktorého okamihu sa začína záručná doba?

Záručná doba začína plynúť prevzatím tovaru. Zákonné práva spotrebiteľa (záručné práva a právo na odstúpenie) nie sú zárukou obmedzené.

Prečo sa mení objem dreva?

Pri obzvlášť vlhkom alebo suchom skladovaní sa drevo môže trochu roztiahnuť alebo stiahnuť. To je nielen neškodné, ale je to aj dobré, pretože drevo tak optimálne odoláva poveternostným vplyvom a vplyvom prostredia.

V akom prípade nie je nárok na záruku?

Obsahom záruky je záruka na trvanlivosť všetkých drevených dielov na zakúpenej veci. Táto záruka platí iba vtedy, ak bola spolu so zakúpenou položkou zakúpená aspoň jedna z našich vlastných kotiev. Ak tomu tak nie je, po uplynutí zákonnej záruky zákazník nemá žiadne ďalšie záručné nároky na poškodené drevené diely.
Záruka sa tiež nevzťahuje na prípady, kedy zákazník sám alebo tretia strana v dôsledku chybnej montáže spôsobí poškodenie drevených súčastí alebo ak možno chybu odvodiť od poškodenia drevených súčastí v dôsledku nesprávneho použitia alebo skladovania zákazníkom alebo treťou stranou Zo záruky je tiež vylúčené poškodenie spôsobené vandalizmom samotným zákazníkom alebo treťou stranou, vlastnosti typické pre drevo alebo poškodenie súvisiacev súvislosti s počasím.

Moje vybavenie detského ihriska má na niektorých miestach biele/zelenkasté škvrny. Je to pleseň?

Moje vybavenie detského ihriska má na niektorých miestach biele/zelenkasté škvrny. Je to pleseň?

Čo je tlakovo impregnované drevo?

Naše drevo je zárukou zábavy z hrania po dlhé roky a aby sme toto mohli zaručiť, musí byť trvanlivo ošetrené. Preto ho impregnujeme procesom tlakovej impregnácie.
Počas tohto procesu sa ochranné soli pod vysokým tlakom lisujú do dreva.
Vďaka tomu je drevo trvalo chránené pred hmyzom, hubami, hnilobou plesní a neustálym kontaktom s pôdou a vodou.

Je normálne, že je drevo vlhké?

Vlhkosť vo všeobecnosti nie je dôvodom na obavy: Zo skúsenosti vieme, že môže nejakú dobu trvať, kým vlhkosť, ktorá vzniká pri procese impregnácie, z dreva úplne zmizne.

Po doručení dreveného materiálu ho preto rozbaľte a nechajte aspoň dva dni vysušiť. Skôr ako naskrutkujete skrutky, navŕtajte diery. Tým sa minimalizuje riziko poškodenia skrutiek.

Mám vybavenie môjho ihriska lazúrovať a aká lazúra je pre to najlepšia?

Naše drevo nemusíte nijako špeciálne lazúrovať ani lakovať. Vďaka tlakovej impregnácii odolnej je drevo najlepším spôsobom chránené voči pred vetrom a počasím. Ak predsa len chcete ochrannú lazúru, môžete drevo samozrejme ošetriť špeciálnou trvalou ochrannou farbou alebo glazúrou, ktorá je certifikovaná podľa DIN EN 71 časť 3. Tieto lazúry sú neškodné pre deti a životné prostredie.

Môžem vybavenie detského ihriska natrieť alebo lazúrovať?

Ak chcete vaše ihrisko osviežiť alebo zmeniť, pokojne to urobte! Aby ste si neprišli o záruku, mali by ste dodržať nasledujúce pokyny: Na zachovanie kvality a životnosti dreva používajte iba lazúry s otvorenými pórmi a trvalé ochranné farby, ktoré sú certifikované podľa DIN EN 71 časť 3.
Tieto farby sú neškodné pre vaše dieťa a bola testovaná ich znášanlivosť u detí.


Tip: : Pred natieraním drevo prebrúste brúsnym papierom.
Farby nielen lepšie priľnú k drsnému povrchu, ale zároveň z povrchu dreva odstránite nečistoty.

 

Ako sa môžem zbaviť zelenkastých škvŕn?

Vďaka tlakovej impregnácii nášho dreva a neustálej aktivite dreva sa môže stať, že na malých plochách unikne trochu soli. Tu môžete ľahko obrúsiť, alebo ak vám to nevadí, nechať len tak.

Čo môžem urobiť v súvislosti s napučiavaním a zmršťovaním dreveného vybavenia detského ihriska?

Ak drevo zvlhne alebo bolo dlho skladované, môže trochu zmeniť svoj objem. Aby ste tomu zabránili, skladujte ho na suchom mieste a nie príliš dlho. Okrem toho nechcete, aby vaše deti na úplne nové vybavenie detského ihriska od Wickey, museli čakať, však?