• Vyrobené v Nemecku
 • Záruka 10 rokov¹
 • Od € 50,00 bezplatné zasielanie
 • Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov

Montáž a bezpečnosť

minus-circle plus-circle Kde nájdem návod na montáž k svojmu vybaveniu detských ihrísk od Wickey?

Návod na montáž vám pošleme spolu s objednávkou v priloženom vrecúšku so skrutkami. Ak ste ho nedostali, kontaktujte naše oddelenie služieb zákazníkom cez kontaktný formulár. Čo najskôr vám ho pošleme.

minus-circle plus-circle Ako dlho trvá montáž vybavenia detských ihrísk?

Na základe našich skúseností stavba ihriska s pomocníkom a podrobným návodom na montáž netrvá dlho. V závislosti od vašej remeselnej zručnosti a pri príprave všetkých nástrojov potrebujete na stavbu našich najmenších detských ihrísk bez betónovania približne 6 až 8 hodín. Na stavbu najväčších detských ihrísk odporúčame zapojiť dvoch pomocníkov. Vtedy by ste mali mať detské ihrisko hotové do 10 až 12 hodín. A keď už ste pozvali priateľov, mali by po dobre vykonanej práci ihrisko aj slávnostne otvoriť.

minus-circle plus-circle Aké materiály potrebujem na montáž?

Dosky a stĺpiky sú narezané a v záujme ochrany pred trieskami im stačí len obrúsiť hrany. Všetok potrebný materiál a skrutky, vrátane krytiek, je zahrnutý v dodávke. Na montáž potrebujete tieto nástroje:

Aku skrutkovač Vodováhu Gumené kladivo Príložný uholník Sadu nástrčných kľúčov

 

Tip: Pri upevňovaní pomocou dodaných skrutiek používajte správnu veľkosť bitov, aby ste predišli predčasnému zhrdzaveniu a poškodeniu.

minus-circle plus-circle Kedy si zavolať pomocníkov na montáž?

Skôr ako si zavoláte pomocníkov na montáž, ubezpečte sa, že vaša objednávka je kompletná a nepoškodená. Ušetríte si tak prácu, čas, peniaze a vaši pomocníci sa môžu rovno pustiť do práce.

minus-circle plus-circle Môže byť vybavenie detských ihrísk zostavené inak, ako je popísané v pokynoch?

Dobro vašich hrajúcich sa detí a ich bezpečnosť je pre vás ako rodičov a aj pre nás vždy na prvom mieste. Z tohto dôvodu odporúčame, aby ste detské ihriská stavali tak, ako je uvedené v našom návode na montáž. Hoci takmer všetky naše detské ihriská sú konštruované a navrhnuté tak, aby sa dali zložiť aj zrkadlovo, vzniku nebezpečných miest zabránite zostavením podľa montážneho návodu.

minus-circle plus-circle Ako na šmýkačku namontujem prípojku na vodu?

Ak ste sa rozhodli pre šmýkačku s pripojením na vodu, na montáž potrebujete vrták s priemerom 4 mm a dĺžkou minimálne 5 cm. Okrem toho potrebujete jemný brúsny papier, aby ste po vŕtaní obrúsili vrchnú časť šmýkačky. Na pripojenie potrebujete polpalcovú hadicu a hadicovú sponu.

Upozornenie: Upozorňujeme, že prípojku na vodu majú len naše šmýkačky s dĺžkou 175 cm, 220 cm a 300 cm.

Na zadnej strane šmýkačky sa nachádza spojovacia rúrka, ktorá označuje umiestnenie prípojky na vodu. Vrták zaveďte zdola cez rúrku a začnite vŕtať dierku. Vzniknuté hobliny môžete odstrániť pomocou hrotu vrtáka. Zvyšné triesky opatrne obrúste jemným brúsnym papierom.

Tip: Pri šmirgľovaní nevytvárajte príliš veľký tlak, aby ste šmýkačku nepoškriabali. Nakoniec naskrutkujte polpalcovú hadicu do vyvŕtanej dierky a upevnite ju hadicovou sponou. A vodná zábava sa môže začať.

minus-circle plus-circle Aké vlastnosti musí mať pôda, aby sa na ňu dalo vybavenie detských ihrísk bezpečne umiestniť?

Vybavenie detských ihrísk od Wickey by malo stáť na rovnovážnej ploche. Veľmi vhodné sú trávnaté alebo piesčité plochy s dostatočným priestorom okolo konštrukcie. Pri tvrdom povrchu odporúčame použiť gumové podložky.

minus-circle plus-circle Má byť herné vybavenie pripevnené do zeme?

Aj keď Vaše ihrisko vyzerá stabilne a bezpečne, odporúčame, aby ste ho vždy zakotvili do zeme kvôli zabezpečeniu bezpečnosti Vašich detí. Ukotvenie do zeme zlepší stabilitu ihriska alebo hojdačky. Všetky kotvy sa skrutkujú do stĺpikov lezeckej veže a podľa toho, aké ukotvenie si zvolíte, zvonku nie sú viditeľné. Vo všeobecnosti odporúčame ukotviť každý stĺp ihriska, ktorý vedie do zeme. Rebríky a lezecké steny by mali byť zafixované každý/á dvomi kotvami. Ďalšie informácie nájdete v príslušnom popise produktu.

Tip: Naše uhlové ukotvenie sa perfektne hodí na každú vežu.

minus-circle plus-circle Ktorú kotvu je potrebné použiť a sú kotvy súčasťou balenia vybavenia detských ihrísk?

Kotvy k vybaveniu detských ihrísk si musíte objednať zvlášť. Pozrite si znova stránku produktu, kde nájdete odporúčania týkajúce sa druhu a počtu kotiev odporúčaných na vaše ihrisko.

finger-swipe Presun tabuľky
Uhlová kotva Wickey SolidLock
Zemná kotva Wickey SimpleLock
Zemná kotva Wickey QuickLock
Uhlová kotva
Wickey SolidLock
Zemná kotva
Wickey SimpleLock
Zemná kotva
Wickey QuickLock
Štvorhranné stĺpy a
šikmé rebríky
check
check
check
Stĺpy na hodjačku
check
check
times
Okrúhle stĺpy
times
check
check
Séria Tiny/Flyer
check
check
times
Séria Smart/Prime
check
check
times
Sypká, piesčitá pôda
(vždy zabetónovať)
check
check
check
Pevná, kamenistá podlaha
check
check
times
Tipy na montáž
 • Jednoduchá montáž*
 • Zabetónovanie
 • Jednoduchá montáž*
 • Zabetónovanie
 • Jednoduchá montáž*
 • Zaskrutkovanie alebo
  zabetónovanie
Stabilita
 • Stabilné a bezpečné (premium)
 • Stabilné a bezpečné (premium)
 • Stabilné a bezpečné (štandard)

*Odporúčanie: Montáž je na vnútornej strane, kotvy nie sú zvonku viditeľné

minus-circle plus-circle Potrebujem na zostavenie detského ihriska podkladovú dosku?

Podkladová doska nie je potrebná, keďže vybavenie detského ihriska sa najskôr kompletne zostavuje a potom sa na konečnom mieste zabetónuje. Viac informácií o štruktúre základného rámca nájdete v nasledujúcej otázke: "Ako sa zostavuje základná konštrukcia a zabetónovanie kotiev?".

minus-circle plus-circle Ako sa zostavuje základná konštrukcia a zabetónovanie kotiev?

Pri zabetónovávaní kotiev/pri zostavovaní základnej konštrukcie postupujte takto:

 • Zmontujte základnú konštrukciu a postavte ju na želané miesto. Dodržujte pritom bezpečnostné vzdialenosti podľa návodu na montáž.
 • Vytýčte miesta okolo stĺpikov, kde chcete, aby základná konštrukcia stála. Presuňte základnú konštrukciu tak, aby sa dali ľahko vykopať všetky jamy. Upozornenie: Jamy by mali byť hlboké asi 70 cm a priemer asi 30 cm.
 • Nainštalujte kotvy na vnútornú stranu stĺpikov.
 • Teraz základnú konštrukciu opäť postavte na želané miesto.
 • Detské ihrisko musí stať vodorovne. Na pomoc zoberte kamene alebo drevené kliny.
 • Do otvorov nalejte hotový betón, kým nebudú vyplnené do výšky cca 60 cm. Uistite sa, že betónom sú pokryté iba kotvy, pričom stĺpiky zostávajú voľné.
 • Po zaschnutí betónu môžete zvyšok dosypať ornicou.

Uistite sa, že nosné stĺpiky vybavenia vášho detského ihriska sú pri zabetónovaní v kontakte so zemou. Správne ukotvenie je nutné pre stabilitu vášho detského ihriska a pomáha vyhnúť sa nebezpečným miestam. Navyše chráni vaše skrutky pred predčasným hrdzavením.

 

minus-circle plus-circle Je potrebné otvory pre skrutky predvŕtať?

Po vyschnutí dreva vybavenia vášho ihriska odporúčame otvory pred zaskrutkovaním skrutiek predvŕtať. Tým sa minimalizuje riziko vzniku trhlín. Navyše sa tým zabráni poškodeniu zliatiny skrutiek a vyhnete sa predčasnému hrdzaveniu.

minus-circle plus-circle Musím pri montáži vziať do úvahy bezpečnostnú vzdialenosť?

Okrem toho, že prekážky, ako napríklad stromy, živé ploty alebo múriky rušia pri hre, predstavujú veľké riziko zranení. Aby sa vaše dieťa mohlo hrať bezpečne a bezstarostne, okolo celého vybavenia detských ihrísk odporúčame bezpečnostnú vzdialenosť aspoň 2 metre. Rozhodujúci je pritom vždy najkrajnejší bod, prípadne najkrajnejší stĺpik detského ihriska alebo hojdačky.

minus-circle plus-circle Koľko gumových podložiek potrebujem a kam ich mám umiestniť?

Na zníženie rizika zranení odporúčame gumové podložky. Naše gumové podložky majú rozmery 50 x 50 cm. Odporúčame umiestniť najmenej
2 kusy pod každú šmýkačku
4 kusy pod každú lezeckú stenu / rebrík
4 ks pod každé lezecké lano / sieť
4 ks pod každý povrazový rebrík
6 ks pod každú závesnú hojdačku

minus-circle plus-circle Je montážna služba od Wickey dostupná aj v mojej krajine?

Wickey momentálne ponúka montážnu službu len v Nemecku, Belgicku a Holandsku (s výnimkou ostrovov).

minus-circle plus-circle Existujú alternatívy k montážnej službe od Wickey?

Opýtajte sa svojich priateľov a známych. Možno sa v niektorom z nich ukrýva zručný stavbár. Alebo sa obráťte na záhradných architektov či krajinárov. Spravidla ponúkajú montáž vybavenia záhradných ihrísk.

Načítávanie...

Porovnanie Produkty

chevron-right